loading...
loading...

جزئیات کسر خدمت ایثارگران اعلام شد

دسته بندي : سربازی
تاريخ : بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ ۶:۳۰ ب.ظ
بازديد : 558

کسری خدمت سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات کسر خدمت فرزندان ایثارگر را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ابلاغ کسر خدمت ۲۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگر در سال جاری، جزئیاتی از نحوه کسر خدمت این افراد را تشریح و اظهار کرد:

در پی ابلاغ بهره‌مندی سالانه ۲۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگر از کسر خدمت سربازی و اصرار مجلس شورای اسلامی بر اجرای کسر خدمت ۲۰ هزار نفر از افراد دارای بیشترین امتیاز، ابلاغ کسر خدمت این تعداد که براساس ثبت‌نام انجام شده و پالایش آماری بیشترین امتیاز را کسب کرده بودند در تاریخ ۱۸ بهمن ابلاغ شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:

همه سازمان‌های تابعه نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع باید در اسرع وقت زمینه اجرای این ابلاغیه را در یگان‌های نیروهای مسلح فراهم سازند و با توجه به ابلاغ انجام شده، عدم اطلاع از مقررات از هیچ یک از یگان های مذکور پذیرفته نیست.

بخانید :  جزئیات قانون کسرخدمت ایثارگری

وی گفت:

با توجه به آمار موجود در مرحله اول، کسانی که امتیاز ۲۸ و ۲۹ را کسب کرده‌اند می‌توانند به یگان‌های مربوطه مراجعه کرده تا کسر خدمت آنها اعمال شود.

کمالی خاطرنشان کرد:

تمام کسانی که در سن مشمولیت بوده، سرباز، دارای برگه اعزام، دانشجو و … باشند باید به یگان‌های مذکور مراجعه کرده و ثبت‌نام اولیه در پلیس+۱۰ شرط لازم کافی نیست.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نحوه اطلاع این افراد گفت:

برای افراد ثبت‌نام شده پیامکی ارسال نخواهد شد، زیرا هرکس ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری داشته باشد و در سال ۹۶ در سن مشمولیت باشد، می‌تواند برای استفاده از کسر خدمت‌های در نظر گرفته شده مراجعه کند.

وی اضافه کرد:

این افراد پس از ثبت اطلاعات خود در یگان‌های مربوطه باید یک نسخه از تاییدیه را به پلیس +۱۰ جهت صدور کارت پایان خدمت (برای سربازان) و معافیت برای سایر مشمولین تحویل دهند.

کسانی که امتیاز ۲۸ و ۲۹ را دارا باشند حداکثر به مدت یک ماه فرصت دارند که اظهارات اولیه در ثبت‌نام نخست خود را اثبات کنند.

بخانید :  آغاز مرحله دوم ثبت‌نام طرح کسری خدمت و معافیت ایثارگران از امروز

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:

همچنین آموزش متصل به اعزام به جبهه جزو سوابق جبهه محسوب شده و هر یگانی که ابلاغ مذکور را دریافت نکرده باشد، باید از رده‌های بالاتر خود پیگیر دریافت ابلاغیه شود.

وی تاکید کرد:

چنانچه ظرف مهلت یک ماه پس از ابلاغیه، ظرفیت ۲۰ هزار نفری در نظر گرفته شده برای کسر خدمت فرزندان ایثارگران تکمیل نشود، کسانی که امتیاز ۲۷ را دارا باشند فراخوان شده تا جهت کسر خدمت‌های در نظر گرفته شده مدارک خود را تحویل دهند.

کمالی در پایان با بیان اینکه متولدین ۷۲ و قبل‌تر در نحوه استفاده از این کسر خدمت به ۲ دسته تقسیم می‌شوند، گفت:

دسته نخست کسانی هستند که دارای امتیاز ۲۸ و ۲۹ بوده و براساس مقررات مذکور در بالا با آنها رفتار می‌شود و دسته دوم کسانی هستند که امتیاز ۲۸ و ۲۹ را ندارند ولی تا تاریخ ۱۹ آذرماه امسال به خدمت سربازی اعزام شده‌اند یا سوابق را ثبت کرده‌اند که برای این افراد برابر مقررات قبلی، به ازای هر امتیاز، ۹ روز کسر خدمت دریافت خواهند کرد.

بخانید :  لیست ۲۰ هزار نفره ایثارگران اعلام نشده،دارندگان ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری، ثبت‌نام کنند

کسری خدمت

عکس شوهر واقعی ترانه علیدوستی بازیگر نقش شهرزاد


loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

12 + یک =

لوگوی ساماندهی
logo-samandehi logo-samandehi
پوپـــآی در شبکه هاي اجتماعي
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: